Aktualności

Wystawa Inny Dmyterczuk w Filii nr 1 MBP w Skierniewicach
23
listopada

Filia nr 1 MBP w Skierniewicach zaprasza na wystawę Inny Dmyterczuk "Kapsuły życia". Wystawę można oglądać do końca grudnia w godzinach otwarcia biblioteki.

Czytaj więcej >>
11. edycja "Papierówki" MBP w Skierniewicach
25
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach ogłasza 11. edycję konkursu „Papierówka”. Zadaniem uczestników jest napisanie opowiadania z elementami opowieści grozy.
Termin nadsyłania prac to 21 listopada 2022 r.

Czytaj więcej >>
Rodzinne podchody z MBP w Skierniewicach
22
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach gorąco zaprasza do udziału w rodzinnych podchodach. Czekamy 1 października w Nadleśnictwie Skierniewice (Zwierzyniec 2) o godz. 11. Zapisy we wszystkich placówkach MBP.

Czytaj więcej >>
Spotkanie z dr Aliną Brzuską-Kępą w MBP w Skierniewicach
27
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z dr Aliną Brzuską-Kępą „Wpływ ilustracji na rozwój dziecka”. Czekamy 30 października o godz. 17 w Czytelni przy Mszczonowskiej 43 a.

Czytaj więcej >>
Dzień Jabłka w MBP w Skierniewicach
27
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Jabłka. Z tej okazji we wszystkich placówkach MBP na czytelników będą czekały świeże jabłka i sadzonki jabłoni. Sadzonki dzięki uprzejmości Ośrodka Elitarnego Materiału Szkółkarskiego w Prusach.

Czytaj więcej >>
Spotkanie z Agatą Kopczewską w MBP w Skierniewicach
18
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na warsztaty z Agatą Kopczewską - trenerką uważności metody Eline Snel - Uwaga, to działa! i nauczycielką języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Czekamy 21 września o godz. 17 przy Mszczonowskiej 43 a.

Czytaj więcej >>
Spotkanie z Katarzyną Widawską-Kiernicką w MBP w Skierniewicach
16
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasz na wykład Katarzyny Widawskiej-Kiernickiej - arteterapeutki, trenerki rozwoju osobistego i relaksacji z Centrum Arteterapii "SensArte". Czekamy 19 września o godz. 18 przy Mszczonowskiej 43 a.

Czytaj więcej >>
Spotkanie z Joanną Rusinek w MBP w Skierniewicach
06
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z Joanną Rusinek - ilustratorką, projektantką okładek płyt i książek oraz pisarką. Czekamy 14 września przy Mszczonowskiej 43 a o godz. 17.00. 

Czytaj więcej >>
18. edycja konkursu "Muzyczna jesień" w MBP w Skierniewicach
12
września

Filia nr 2 Miejskiej BiIblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza do udziału w 18. edycji konkursu "Muzyczna jesień".

Czytaj więcej >>
„Lubię to” – prezentacja multimedialna
06
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia prezentacji multimedialnej towarzyszącej przedstawieniu „Lubię to” podczas Narodowego Czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

LINK: https://youtu.be/uEEKMyXWfTc

Spektakl dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego –  w ramach projektu "Ballady i romanse".

Czytaj więcej >>
Narodowe Czytanie "Ballad i romansów" z MBP w Skierniewicach
06
sierpnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spektakl "Lubię to" wykorzystujący teksty "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Czekamy 4 września o godz. 16 pod sceną przed Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Reymonta 33.

Czytaj więcej >>
W drodze... Finisaż wystawy Ewy Plucińskiej w MBP w Skierniewicach
18
sierpnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na finisaż wystawy Ewy Plucińskiej „W drodze …”. Zapraszamy 2 września /piątek/ 2022 r. o godz. 18.00 do siedziby MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Czytaj więcej >>
System biblioteczny Alma w MBP w Skierniewicach
13
września

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach został wdrożony najnowocześniejszy system biblioteczny Alma wraz
z wyszukiwarką Primo.

Czytaj więcej >>
Uwaga!
29
lipca

Z powodu zmiany systemu bibliotecznego od 29 lipca do 10 września 2022 r. będzie niedostępna możliwość internetowego zamawiania i rezerwowania książek. Przepraszamy za utrudnienia.

Czytaj więcej >>
Бібліотека для України
19
lipca

Książki i materiały w języku ukraińskim:

https://lustrobiblioteki.pl/solidarnizukraina/ksiazki-w-jezyku-ukrainskim/

Czytaj więcej >>
Uwaga!
29
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach informuje o zmianach godzin otwarcia placówek w okresie wakacyjnym, czyli od 4 lipca do 27 sierpnia 2022 r.

Prosimy zwrócić szczegółną uwagę na plan sobót:

Czytaj więcej >>
Wspomnienie o Henryku Berezie
21
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach, pub Kwadrofonia i Państwowy Instytut Wydawniczy serdecznie zapraszają na popołudnie wspomnień o Henryku Berezie. Czekamy 30 czerwca o godz. 18 w Kwardofonii przy Rynku 32.

Czytaj więcej >>
UWAGA!
23
czerwca

Od 27 czerwca do 9 lipca 2022 r. Oddział dla Dzieci MBP mieszczący się przy ul. Szarych Szeregów 6 będzie nieczynny z powodu skontrum księgozbioru.

Zapraszamy do pozostałych placówek Biblioteki na terenie miasta.

Czytaj więcej >>
UWAGA!
03
czerwca

Biblioteka główna (ul. Mszczonowska 43 a) i Filia nr 4 (ul. Bohaterów Westerplatte 60) będą nieczynne 10 i 11 czerwca 2022 r.

Zapraszamy do pozostałych placówek.

Czytaj więcej >>
Wyjazd do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego z Filią nr 2 MBP w Skierniewicach
23
maja

Filia nr 2 MBP w Skierniewicach zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (I - III) z opiekunami do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Szczegóły i zapisy: 46 832 47 94; Filia nr 2 ul . Jagiellońska 8/16.

Czytaj więcej >>