Aktualności

Spotkanie autorskie z Joanną Fabicką
04
maja

2 czerwca 2010 r. MBP zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Fabicką: godz. 9.00 w Filii Nr 1 przy ul . Szarych Szeregów 6, godz. 11.00 w Oddziale dla Dzieci przy ul. Szarych Szeregów 6.

Czytaj więcej >>
Spotkanie autorskie z Marcinem Bruczkowskim
29
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Bruczkowskim, połączone z promocją książki Radio Yokohama. Spotkanie odbędzie się 7 maja 2010 r. o godz. 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a. Na spotkaniu będzie można kupić książkę autora.

Czytaj więcej >>
Tydzień Bibliotek
29
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na Tydzień Kultury Japońskiej zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek. Tydzień ten (od 7 do 14 maja) upłynie na odkrywaniu codziennego piękna dalekowschodniej kultury.

Czytaj więcej >>
Subiku-ga malarstwo tuszem Barbary Yoshida
29
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy „Subiku-ga malarstwo tuszem Barbary YOSHIDA”.  Suiboku-ga to malarstwo gestu, tradycyjna japońska sztuka malowania tuszem. Wystawa czynna od 26 kwietnia 31 do maja w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43a w godzinach pracy biblioteki.

Czytaj więcej >>
Piękno japońskiej tradycji
29
kwietnia
Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy „Góra Fuji w obiektywie Mitsuhiro YOKOYAMA”, fotografie są własnością Łucji Caryk oraz „Piękno japońskiej tradycji”, materiały pochodzą z prywatnych zbiorów Barbary i Masakatsu YOSHIDA.
Wystawa czynna od 26 kwietnia do 31 maja w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43a w godzinach pracy biblioteki.
Czytaj więcej >>
Dusza kobiety w słowie i obrazie
28
kwietnia

Ogłaszamy konkurs literacko-fotograficzny ph. „Dusza kobiety w słowie i obrazie” przeznaczony dla uczniów skierniewickich szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz młodzieży pozaszkolnej ze Skierniewic. Prace należy składać do 15 maja 2010 r.  lub przesyłać na adres MBP (Mszczonowska 43 a). Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 9 czerwca 2010 r. o godz. 11.00 w MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.  

Czytaj więcej >>
Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką
28
kwietnia

30 kwietnia w Filii nr 2 i Filii nr 5 MBP odbyły się spotkania autorskie z Wiolettą Piasecką. W spotkaniu w Filii nr 5 uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach.

Czytaj więcej >>
Chopin w karykaturze
27
kwietnia

22 kwietnia 2010 r. w Filii nr 2 MBP odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Chopin w karykaturze”.

Czytaj więcej >>
I książki mają swoje dzieje
27
kwietnia

23 i 27 kwietnia w Filii nr 2 MBP odbyła się prezentacja multimedialna „ I książki mają swoje dzieje’’. W spotkaniach brali udział uczniowie kl. III ze SP nr 1 oraz SP nr 4.

Czytaj więcej >>
Na ratunek Ziemi
27
kwietnia

29 kwietnia w Filii nr 5 MBP nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego „NA RATUNEK ZIEMI”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz dzieci ze skierniewickich przedszkoli.

Czytaj więcej >>
Dyskusyjny Klub Książki
22
kwietnia

28 kwietnia odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Na spotkaniu rozmawiano o książce Renaty Šerelytė Imię w ciemności. Następne spotkaniu, które odbędzie się 2 czerwca o godz.. 18.00 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a rozmawiać będziemy o książce Cizia Zykë Tuan.

Czytaj więcej >>
Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką
20
kwietnia

30 kwietnia 2010 r. MBP zaprasza na spotkanie autorskie z  Wiolettą Piasecką:
godz. 10.00 w Filii Nr 2 przy ul. Reymonta 33, godz. 12.00 w Filii nr 5 przy al. Niepodległości 4.

Czytaj więcej >>
Andersen zaprasza
08
kwietnia

8 kwietnia 2010 r. odbyła się w Filii nr 2 MBP prezentacja multimedialna „Andersen zaprasza’’. W spotkaniu brały udział dzieci z Przedszkola nr 8.

Czytaj więcej >>
Promocja książki prof. dr hab. Leszka S. Jankiewicza i mgr Andrzeja Hycaka
27
marca

26 marca 2010 r. odbyło się spotkanie połączone z promocją książki prof. dr hab. Leszka S. Jankiewicza i mgr Andrzeja Hycaka "Historia obozów Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa i Instytutu Warzywnictwa oraz wyrosłych z tej tradycji obozów harcerskich (ZHR, I. NSSHH oraz SHK-Zawisza)".

Czytaj więcej >>
Na końcu języka
20
marca

Zapraszamy na cykliczne spotkanie miłośników mowy ojczystej pn. „Na końcu języka” prowadzone przez Jana Skrobacza, od 37 lat skierniewiczanina, filologa-praktyka. Spotkanie odbędzie się 18 maja 2010 r. o godz. 17.00 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Czytaj więcej >>
Urodzina pana Chopina
05
marca

1 i 3 marca 2010 r. w Filii nr 2 MBP odbyły się prezentacje multimedialne poświęcone życiu i twórczości Fryderyka Chopina . W spotkaniach uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 8 oraz uczniowie ze SP nr 2.

Czytaj więcej >>
Odessa
03
marca

2 marca odbył się w MBP  wernisaż wystawy poplenerowej „Odessa”. Słowo wstępne wygłosił Andrzej Piotrowski, wykładowca Wyższego Studium Fotografii przy Fotoklubie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Czytaj więcej >>
Chopin w karykaturze
08
lutego

Filia nr 2 MBP ogłasza konkurs plastyczny na karykaturę Fryderyka Chopina „Chopin w karykaturze” przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Termin nadsyłania prac do 15 kwietnia 2010 r. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 22 kwietnia 2010 r. o godz. 10.00 w Filii nr 2 MBP przy ul. Reymonta33. 

Czytaj więcej >>
Na ratunek Ziemi
04
lutego

Filia nr 5 MBP ogłasza konkurs ekologiczny pt. „NA RATUNEK ZIEMI” przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Prace należy składać do 22 kwietnia 2010 r. lub przesyłać na adres Filii nr 5 (Al. Niepodległości 4). Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 29 kwietnia 2010 r. o godz.10.00 w Filii 5 MBP przy ul. Alei Niepodległości 4 (budynek Centrum Kształcenia Ustawicznego).

Czytaj więcej >>