O bibliotece

60 000 darmowych ebooków dla Czytelników

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach przystąpiła do bazy Legimi.

Dzięki współpracy konsorcjum mazowieckich bibliotek publicznych z serwisem Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych – czytelnicy mają do dyspozycji katalog ponad 240 000 ebooków oraz 80 000 audiobooków i synchrobooków. Wybierać można spośród literatury popularnej i literatury faktu: romansów, powieści obyczajowych, biografii, kryminałów, reportaży, bajek i lektur szkolnych.

Zasady korzystana z e-booków Legimi:

 1. Możliwość wypożyczania mają wyłącznie posiadacze ważnych kart bibliotecznych MBP.
   
 2. W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do jednej z bibliotek wymienionej na liście (z ważną kartą czytelnika). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie https://www.legimi.pl/mazowieckie/. Następnie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.
   
 3. Kod uprawnia do bezpłatnego korzystania z serwisu Legimi do końca danego miesiąca. Jeśli Czytelnik nie aktywuje pobranego w Bibliotece kodu do ostatniego dnia miesiąca kod ten wygasa.
   
 4. Liczba kodów jest ograniczona. W ramach zamówionego przez konsorcjum bibliotek limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron dla całej placówki.
   
 5. Wypożyczone ebooki można czytać na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze jednocześnie na 2 urządzeniach.
   
 6. Pytania w sprawach technicznych lub związanych z katalogiem należy kierować na adres support@legimi.com, tel. 22 307 65 40 (pon. – pt. 10-16).