Aktualności

Spotkanie z Robertem Walenciakiem w MBP w Skierniewicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z dziennikarzem Robertem Walenciakiem "Polska Ludowa. Co prawdą, a co kłamstwem. Spojrzenie opozycjonisty i dziennikarza".

Zapraszamy 21 listopada o godz. 18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Robert Walenciak - dziennikarz, pasjonat polityki i historii, zwłaszcza tej najnowszej oraz długich rozmów. Stale publikuje w tygodniku "Przegląd" i portalu Interia.pl. "Polskę Ludową" uważa za jeden z ważniejszych projektów swego życia, a spotkania z Karolem Modzelewskim i Andrzejem Werblanem za najbardziej inspirujące i wciągające. Książka Modzelewski - Werblan. Polska Ludowa to zapis rozmów Karola Modzelewskiego
i Andrzeja Werblana o Polsce Ludowej, najważniejszych wydarzeniach i postaciach tamtego czasu. Niemal przez cały okres PRL obaj stali nie tylko po dwóch stronach barykady – jeden jako dygnitarz, drugi jako buntownik – ale też byli w swych środowiskach ważnymi postaciami. Werblan pisał przemówienia dla Gomułki i Gierka, jest autorem hasła „Aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej”. Modzelewski wymyślił nazwę „Solidarność”, a wcześniej, w roku 1968, hasła, które skandowali studenci w obronie Dziadów.