Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach realizuje dwa kierunki interwencji w ramach Priorytetu 1. Poprawa oferty bibliotek publicznych poprzez zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych:

- 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych – w 2023 r. MBP otrzymała 22 500 zł; zakupiono 799 książek.

Całkowita wartość zakupu 112 500. Zakupiono 2 701 książek i 1884 kody Legimi.

- 1.2. Budowa ogólnokrajowej sieci bibliotecznej poprzez zintegrowany system zarządzania zasobami bibliotek, która zakłada wdrożenie i utrzymanie jednego systemu łączącego katalogi prawie 146 bibliotek w celu ułatwienia dostępu do informacji o zbiorach polskich bibliotek użytkownikom z całego kraju.

22 grudnia 2021 r. MBP w Skierniewicach zawarła umowę z Bibliotek Narodową o przyłączenie do zintegrowanego systemu zarzadzania bibliotek w ramach programu wieloletniego NPRCz 2.0 i od 1 września 2022 r. pracuje w systemie Alma z wyszukiwarką Primo.