Wydarzenia dla dzieci

Spotkanie z Filipem Springerem w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Filipem Springerem. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "15:10 do Skierniewic. 2. Festiwal reportażu" . Na spotkaniu, które poprowadzi dziennikarka Olga Gitkiewicz, będzie można kupić książki autora.
Zapraszamy 5 października 2015 r. o godz. 19.00 do siedziby MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Nad projektem „15:10 do Skierniewic. 2. Festiwal reportażu” dofinansowanym ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego, patronat medialny przyjęli: Dziennik Łódzki, ITS, Głos Skierniewic i Okolicy, Radio RSC, portale internetowe: Skierniewice.naszemiasto.pl i skierniewickie.pl oraz TV Skierniewice.

Filip Springer - reporter i fotograf. Publikuje w prasie ogólnopolskiej, regularnie współpracuje z tygodnikiem „Polityka”. Jego książka „Miedzianka. Historia znikania” (Czarne, 2011) znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike, finale Nagrody Literackiej Gdynia i finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. W 2012 r. ukazała się jego druga książka „Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u” (Karakter). Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie.

Olga Gitkiewicz - redaktorka, dziennikarka pochodząca ze Skierniewic.