Spotkanie ze Stanisławem Łubieńskim w MBP w Skierniewicach
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z laureatem Nike czytelników za "Dwanaście srok za ogon" Stanisławem Łubieńskim. Zapraszamy 13 listopada 2018 r. o godz. 18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

"Skierniewickie drogi do niepodległości w fotografii" wystawa ze zbiorów Andrzeja Krysiaka w MBP w Skierniewicach
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy "Skierniewickie drogi do niepodległości w fotografii". Materiały prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów regionalisty Andrzeja Krysiaka.

Zapraszamy 9 listopada 2018 r. o godz. 18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowksiej 43 a.

VII edycja "Papierówki" w MBP w Skierniewicach
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach ogłasza 7. edycję konkursu „Papierówka”. Zadaniem uczestników jest napisanie opowiadania pod hasłem "Mały niebieski guzik".
Termin nadsyłania prac to 26 listopada 2018 r.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 8 grudnia 2018 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a o godz. 14.00.
Zostanie przyznana nagroda internautów (na najlepsze prace, zamieszczone na stronie internetowej www.mbp.skierniewice.pl będzie można głosować od 30 listopada do 3 grudnia 2018 r. - zapraszamy do zakładki KONKURSY).

Konkurs internetowy MBP w Skierniewicach
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z projektem „Co czuje natura” (dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

Kto w 2017 r. zdobył nagrodę „Nike” czytelników.

Uwaga!
października

Czytelnia główna MBP (ul. Mszczonowska 43 a) będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00 w okresie od 1 października do 31 grudnia 2018 r.

Uwaga!
listopada

Szanowni Czytelnicy, 12 listopada 2018 r. wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach będą nieczynne.

Konkurs internetowy MBP w Skierniewicach
listopada

Kto założył azyl dla ptaków w warszawskim zoo.

Powiatowy konkurs czytelniczy w MBP w Skierniewicach
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza uczniów klas V-VI szkół podstawowych z terenu powiatu skierniewickiego do udziału w konkursie czytelniczym „Magiczny świat Tolkiena”.

Informacje na temat konkursu dostępne są w bibliotekach gminnych.

Finał imprezy odbędzie się 1 grudnia 2018 r. w siedzibie MBP w Skierniewicach przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie z Dorotą Majewską w MBP w Skierniewicach
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Dorotą Majewską, promujące książkę "Zośka" Moja wielka miłość. Wspomnienia Hali Glińskiej

Zapraszamy 11 października o godz.18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a

Kampania "Mała książka - wielki człowiek" w MBP w Skierniewicach
września

Filie dziecięce Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach włączył się do pilotażowego projektu dla trzylatków realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”, który zaczyna się od września 2018 roku.

Maja Lunde
Błękit