"Bezpieczne zachowania w sieci" - bezpłatne warsztaty online w MBP w Skierniewicach
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do udziału w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie skierniewickim”. W ramach programu zorganizowany będzie cykl bezpłatnych warsztatów online dla dzieci BEZPIECZNE ZACHOWANIA W SIECI

Konkurs walentynkowy MBP w Skierniewicach
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do udziału w walentynkowym konkursie internetowym. Prosimy podać autora wiersza i autora przekładu:

Słabości

Ty żadnej
Ja miałem jedną:
Kochałem.

Odpowiedź na pytanie prosimy przesłać na adres konkursy@mbp.skierniewice.pl
Prosimy o podanie imienia i nazwiska jak również numeru telefonu.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Konkurs plastyczno-literacki w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
stycznia

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach gorąco zaprasza do udziału w rodzinnym konkursie plastyczno-literackim "Zima, zima".

Należy stworzyć pracę plastyczną o tematyce zimowej inspirowaną utworem literackim dla dzieci i przynieść do którejkolwiek  placówki  MBP do 23 stycznia 2021 r.
Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.
Na adres  filia_4@mbp.skierniewice.pl należy przesłać zdjęcie książkowej inspiracji (okładkę, stronę tytułową lub tekst) wraz z informacją (autor i tytuł utworu).

29 stycznia na stronie internetowej biblioteki i FB biblioteki ogłoszone zostaną wyniki konkursu.

grudnia

24 grudnia 2020 r. wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach będą nieczynne.

9. "Papierówka" - wyniki
grudnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach przedstawia laureatów 9. edycji literackiej nagrody „Papierówka”.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Serdecznie gratulujemy laureatom!

Maria Anacka-Łyjak (1930-2021)
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach ze smutkiem informuje o śmierci Marii Anackiej-Łyjak, historyczki sztuki urodzonej w Skierniewicach.

Biblioteka na krótko. Statystyki MBP w Skierniewicach
stycznia

Styczeń w instytucjach kultury jest miesiącem statystyk. Rok 2020 podsumowała i Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach.

Pomimo przerwy wiosennej (i na szczęście krótkiej jesiennej) zarejestrowano 7 337 czytelników.

grudnia

31 grudnia 2020 r. wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach będą czynne do godziny 14.00.

Spokojnych Świąt :)
grudnia

Szanowni Czytelnicy, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. A w nowym roku niech będzie lepiej i jaśniej.

listopada

Informujemy: od poniedziałku 30 listopada, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach będzie czynna.

Olejnik Agnieszka
Odrobina magii