KONKURS MUZYCZNA JESIEŃ Z FILIĄ NR 2 MBP
października

FILIA  NR 2 MBP OGŁASZA 16. EDYCJĘ  KONKURSU MUZYCZNA JESIEŃ
Chłopak ze skrzypcami  KONKURS POŚWIĘCONY ŻYCIU  I TWÓRCZOŚCI ZBIGNIEWA WODECKIEGO

1. Kto może wziąć w nim udział?
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie skierniewickich szkół: klas V - VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich
2. Jakie jest zadanie konkursowe?
Zadaniem uczestników w I etapie konkursu będzie udzielenie odpowiedzi na zestaw 20 pytań, sprawdzający wiadomości na temat życia i twórczości Zbigniewa Wodeckiego.
W II etapie należy rozpoznać 15 odtwarzanych utworów
3. Ile jest czasu?
Do 11 października 2019 r. czekamy na zgłoszenia w Filii nr 2 MBP przy Reymonta 33
4. Potrzebujesz więcej informacji

WAKACJE W BIBLIOTECE 2019
sierpnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na zajęcia w czasie wakacji do placówek:

Oddział dla Dzieci, ul. Szarych Szeregów 6, tel. 46 833 58 60, e-mail: oddzial@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 2, ul. Reymonta 33, tel. 46 832 47 94, e-mail: filia_2@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 4, ul. Bohaterów Westerplatte 60, tel. 46 880 92 99, e-mail: filia_4@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 5, al. Niepodległości 4, tel. 46 832 60 59, e-mail: filia_5@mbp.skierniewice.pl

Spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim w Filii nr 2 MBP
maja

30 maja 2019 roku w Filii nr 2 MBP w Skierniewicach przy ul. Reymonta 33 o godz. 10.00 odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci  spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim.

„Mała książka – wielki człowiek” - Projekt
kwietnia

Już we wrześniu startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce
Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.
Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!

FILIA NR 5 MBP - OGŁASZA 11. EDYCJĘ KONKURSU EKOLOGICZNEGO ,,NA RATUNEK ZIEMI"
kwietnia

1. Kto może wziąć w nim udział?
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

2. Jakie jest zadanie konkursowe?
Zadaniem uczestników jest dostarczenie zgłoszeniowej pracy plastycznej,
nawiązującej do tytułu konkursu. W I  etapie uczestnicy odpowiadać będą pisemnie na zestaw 25 pytań, w II etapie ustnie na 3 pytania
z wylosowanego zestawu.
3.   Ile jest czasu?
Do 17 kwietnia  2019 r. czekamy na prace plastyczne.
I etap – pisemny odbędzie się 24 kwietnia 2019
II etap – ustny i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 26 kwietnia 2019 w  Filii nr 5
4. Potrzebujesz więcej informacji?

Regulamin konkursu i bibliografia dostępne są na stronie
www.mbp.skierniewice.pl oraz we wszystkich  placówkach MBP,
tel. 46 832 60 59.

Projekt z Książką na Start
września

Zapraszamy wszystkich wielkich ludzi między 3 a 6 rokiem życia do placówek dziecięcych po wyprawkę czytelniczą.

WAKACJE 2019
czerwca

"Piknik z robotem" w Filii nr 4 MBP
maja

Filia nr 4 MBP zaprasza 17 maja 2019 roku na zabawę z kodowaniem i robot Photon.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” podbija biblioteki
kwietnia

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” podbija biblioteki – podał Instytut Książki, który uważa że pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Wasilkowską w Filii nr 5 MBP
kwietnia

Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach  zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Wasilkowską.

Zapraszamy 5 kwietnia o godzinie 10.00 do Filii nr 5 MBP przy ulicy al. Niepodległości 4.

Kelsey Oseid
Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie
Marceli Szpak
Dobranocka dla Batmana