Biblioteka ma 115 lat. Jak wygląda w waszych marzeniach? konkurs rodzinny w Filii nr 4
maja

Cele konkursu:
• Przedstawienie wizji biblioteki przyszłości w ujęciu plastycznym,
• Wspieranie rodzinnych form rozrywki,
• Rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych.
Konkurs przeznaczony jest dla rodzin z dziećmi.
Organizator konkursu powoła jury, które oceni prace i dokona wyboru laureatów.
Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody rzeczowe.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 maja 2021 r.. Laureaci zostaną poinformowani mejlowo lub telefonicznie.
   Nagrody będzie można odbierać w Filii nr 4 MBP od 15 maja.
Od 15 maja będzie można w Filii nr 4 MBP oglądać wystawę prac konkursowych.

Mały architekt - zajęcia w Filii nr 4 MBP
października

Filia nr 4 MBP (RAWKA) w ramach projektu ,,Para-Buch!Książka w ruch"! finansowaną przez  Deutsche Telekom Stiftung zaprasza dzieci w wieku 5-9 lat na zajęcia ,, Mały architekt" -  6 października 2020 r. o godzinie 16.00.

WAKACJE W BIBLIOTECE 2020
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na zajęcia w czasie wakacji do placówek:

Oddział dla Dzieci, ul. Szarych Szeregów 6, tel. 46 833 58 60,e-mail: oddzial@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 2, ul. Jagiellońska 8/16, tel. 46 832 47 94, e-mail: filia_2@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 4, ul. Bohaterów Westerplatte 60, tel. 46 880 92 99, e-mail: filia_4@mbp.skierniewice.pl

Lecimy na księżyc - zajęcia dla dzieci w Filii nr 4 MBP
marca

Filia nr 4 MBP w ramach projektu ,,Para-Buch!Książka w ruch"! finansowaną przez  Deutsche Telekom Stiftung zaprasza dzieci w wieku 5-9 lat na zajęcia ,, Lecimy na księżyc".

LEKCJE BIBLIOTECZNE 2019/ 2020
grudnia

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława
Reymonta
zaprasza do udziału w organizowanych
w jej placówkach lekcjach bibliotecznych. Celem
zajęć jest zapoznanie uczestników z biblioteką,
rozbudzenie zainteresowań czytelniczych,
utrwalenie nawyków kontaktu z książką oraz
zapoznanie z warsztatem informacyjno-
bibliograficznym.

Prosimy o wcześniejsze umówienie zajęć

Konkurs ekologiczny na eko - zabawkę w Oddział dla Dzieci MBP
kwietnia

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Stanisława Reymonta

OGŁASZA 12. edycję konkursu ekologicznego Na ratunek Ziemi - moja eko -zabawka
1. Kto może wziąć udział?
W konkursie mogą wziąć udział dzieci  w wieku 6-9 lat.
2. Jakie jest zadanie konkursowe?
Zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie zabawki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych (wykluczamy zastosowanie plastiku), w sposób bezpieczny dla użytkownika oraz dołączenie, jeśli to konieczne, instrukcji obsługi tej  zabawki. Na konkurs można zgłosić jedną pracę.
3. Ile jest czasu?
Do 24 kwietnia 2021 r. czekamy na prace konkursowe.
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 27 kwietnia 2021 r. w Oddziale dla Dzieci.
4. Potrzebujesz więcej informacji?
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie                                                                        www.mbp.skierniewice.pl, we wszystkich placówkach MBP,
a także pod numerem telefonu  46 833 58 60.

„Mała Książka - Wielki Człowiek”- kolejna edycja
października

Filie dziecięce Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach włączyły się do kolejnej edycji projektu realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka - Wielki Człowiek”.

Filia nr 4 MBP w Skierniewicach ogłasza konkurs ,,Książka szyta na miarę"
maja

Kto może wziąć udział ?
  W konkursie mogą wziąć udział dzieci z klas I-III szkoły podstawowej.
  Na konkurs można zgłosić jedną pracę.
  Zadanie konkursowe polegać będzie na samodzielnym stworzeniu książki.

Ferie w bibliotece
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza w czasie ferii zimowych na zajęcia adresowane do wszystkich dzieci z naszego miasta. Zapraszamy na spotkania z literaturą, warsztaty plastyczne, zgaduj-zgadule, gry i zabawy do Oddziału dla Dzieci przy ul. Szarych Szeregów 6 i Filii nr 4 przy ul. Bohaterów Westerplatte 60.

KONKURS MUZYCZNA JESIEŃ Z FILIĄ NR 2 MBP

FILIA  NR 2 MBP OGŁASZA 16. EDYCJĘ  KONKURSU MUZYCZNA JESIEŃ
Chłopak ze skrzypcami  KONKURS POŚWIĘCONY ŻYCIU  I TWÓRCZOŚCI ZBIGNIEWA WODECKIEGO

1. Kto może wziąć w nim udział?
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie skierniewickich szkół: klas V - VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich
2. Jakie jest zadanie konkursowe?
Zadaniem uczestników w I etapie konkursu będzie udzielenie odpowiedzi na zestaw 20 pytań, sprawdzający wiadomości na temat życia i twórczości Zbigniewa Wodeckiego.
W II etapie należy rozpoznać 15 odtwarzanych utworów
3. Ile jest czasu?
Do 11 października 2019 r. czekamy na zgłoszenia w Filii nr 2 MBP przy Reymonta 33
4. Potrzebujesz więcej informacji

Banfi Cristina
Puk, puk! Kto tu mieszka?
Butchart Pamela
Klasowy kot. Szkoła trzęsiportków
Kozłowska Katarzyna
O kruku, który chciał zostać papugą