Ferie w bibliotece
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza w czasie ferii zimowych na zajęcia adresowane do wszystkich dzieci z naszego miasta. Zapraszamy na spotkania z literaturą, warsztaty plastyczne, zgaduj-zgadule, gry i zabawy do Oddziału dla Dzieci przy ul. Szarych Szeregów 6 i Filii nr 4 przy ul. Bohaterów Westerplatte 60.

KONKURS MUZYCZNA JESIEŃ Z FILIĄ NR 2 MBP
października

FILIA  NR 2 MBP OGŁASZA 16. EDYCJĘ  KONKURSU MUZYCZNA JESIEŃ
Chłopak ze skrzypcami  KONKURS POŚWIĘCONY ŻYCIU  I TWÓRCZOŚCI ZBIGNIEWA WODECKIEGO

1. Kto może wziąć w nim udział?
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie skierniewickich szkół: klas V - VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich
2. Jakie jest zadanie konkursowe?
Zadaniem uczestników w I etapie konkursu będzie udzielenie odpowiedzi na zestaw 20 pytań, sprawdzający wiadomości na temat życia i twórczości Zbigniewa Wodeckiego.
W II etapie należy rozpoznać 15 odtwarzanych utworów
3. Ile jest czasu?
Do 11 października 2019 r. czekamy na zgłoszenia w Filii nr 2 MBP przy Reymonta 33
4. Potrzebujesz więcej informacji

WAKACJE W BIBLIOTECE 2019
sierpnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na zajęcia w czasie wakacji do placówek:

Oddział dla Dzieci, ul. Szarych Szeregów 6, tel. 46 833 58 60, e-mail: oddzial@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 2, ul. Reymonta 33, tel. 46 832 47 94, e-mail: filia_2@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 4, ul. Bohaterów Westerplatte 60, tel. 46 880 92 99, e-mail: filia_4@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 5, al. Niepodległości 4, tel. 46 832 60 59, e-mail: filia_5@mbp.skierniewice.pl

Spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim w Filii nr 2 MBP
maja

30 maja 2019 roku w Filii nr 2 MBP w Skierniewicach przy ul. Reymonta 33 o godz. 10.00 odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci  spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim.

„Mała książka – wielki człowiek” - Projekt
kwietnia

Już we wrześniu startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce
Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.
Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!

LEKCJE BIBLIOTECZNE 2019/ 2020
grudnia

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława
Reymonta
zaprasza do udziału w organizowanych
w jej placówkach lekcjach bibliotecznych. Celem
zajęć jest zapoznanie uczestników z biblioteką,
rozbudzenie zainteresowań czytelniczych,
utrwalenie nawyków kontaktu z książką oraz
zapoznanie z warsztatem informacyjno-
bibliograficznym.

Prosimy o wcześniejsze umówienie zajęć

Projekt z Książką na Start
września

Zapraszamy wszystkich wielkich ludzi między 3 a 6 rokiem życia do placówek dziecięcych po wyprawkę czytelniczą.

WAKACJE 2019
czerwca

"Piknik z robotem" w Filii nr 4 MBP
maja

Filia nr 4 MBP zaprasza 17 maja 2019 roku na zabawę z kodowaniem i robot Photon.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” podbija biblioteki
kwietnia

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” podbija biblioteki – podał Instytut Książki, który uważa że pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie.

Vanessa Green Allen
Powiedz nie szkolnym dręczycielom. Poradnik dla dzieci i młodzieży
Andrzej Maleszka
Magiczne Drzewo. Pióro T-rexa