Spotkanie z Darkiem Foksem w MBP w Skierniewicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach i Dyskusyjny Klub Książki przy MBP zapraszają na spotkanie z Darkiem Foksem promujące aż trzy książki skierniewickiego poety: „Zawrót głowy. Antologię polskich wierszy filmowych”, „Pieśni o wszystkim” i „Cafe Spitfire”. Gorąco zapraszamy 13 grudnia o 18 do siedziby biblioteki przy Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie odbędzie się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi oraz z Instytutem Książki z Krakowa w ramach programu Tu Czytam!

Darek Foks (1966) – skierniewiczanin, poeta, prozaik, scenarzysta.   Studiował na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, ukończył scenariopisarstwo w PWSFTviT w Łodzi. Laureat wielu nagród m.in. Konkursu na Brulion Poetycki, Nagrody im. Natalii Gall, Nagrody TVP Kultura, kilkukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia, laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Ostatnio wydał „Wołyń Bourne’a” (2016), „Kronsztad” (2017),  „Zawrót głowy.  Antologia polskich wierszy filmowych” (2018), „Pieśni o wszystkim” (2018), „Café Spitfire” (2018). Pracuje w  Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi.