Łódzki Bibliotekarz Roku 2019 dla bibliotekarki z MBP w Skierniewicach

6 października 2020 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszłaka J. Piłsudskiego w Łodzi odbyła się gala Stowarzyszenia Bibliotkarzy Polskich.

W ramach X edycji ogólnopolskiego konkursu SBP  promującego zawód bibliotekarza i popularyzującego dokonania bibliotekarzy, bibliotekarzem roku 2019 województwa łódzkiego została Agnieszka Kutermankiewicz kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Reymonta w Skierniewicach.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Wiceprezydent Miasta Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka; Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego; przedstawiciel urzędu wojewódzkiego w osobie dyrektora generalnego Mirosława Suskiego; zastępca dyrektora Wydziału Kultury Miasta Łodzi Marcin Derengowski, inspektor Wydziału Kultury Miasta Łodzi Katarzyna Olszowiec; Marzena Przybysz, opiekun Okręgu Łódzkiego z ramienia zarządu głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich; Elżbieta Pawlicka, honorowy członek SBP.

(Zdjęcia dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Okręg Łódzki :) )

Olejnik Agnieszka
Odrobina magii