Spotkanie z Dorotą Majewską w MBP w Skierniewicach

11 października 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyło się spotkanie z Dorotą Majewską, promujące książkę "Zośka" moja wielka miłość. Wspomnienia Hali Glińskiej.

Dorota Majewska – pisarka związana z Warszawą. Autorka książek: „Cztery pory (u) roku” i „Nie nazywaj mnie Pamelą”. Pisze o kobietach. W jej twórczości, szczególnie poetyckiej, dużą rolę odegrała osobowość Wojciecha Siemiona, udział w spotkaniach literackich w posiadłości aktora w Petrykozach.  „»Zośka«. Moja wielka miłość” to pierwsza powieść biograficzna pisarki, dla której inspiracją była przyjaźń i częsta obecność w domu Hali Sapalskiej z domu Glińskiej, jej opowieść o miłości utraconej przez wojnę.

Joanna Kuciel-Frydryszak
Służące do wszystkiego