Spotkanie ze Światosławem Wojtkowiakiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach w ramach Festiwalu reportażu zaprasza na spotkanie ze Światosławem Wojtkowiakiem, podróżnikiem i fotografem. Podczas spotkania, któremu towarzyszyć będzie pokaz slajdów, zaprezentowane zostaną ostatnie projekty podróżnika, zarówno technika jak i okoliczności powstawania zdjęć.

Zapraszamy 10 maja o godz. 12.00 do siedziby MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Światosław Wojtkowiak - fotograf, podróżnik i tłumacz kultur. Eksploruje światy cyganów, szaleńców, włóczęgów, nomadów, pijaków i świętych. Jeden z długoterminowych projektów to mistycyzm i ekstatyczne kulty i ruchy społeczne, rola transu w leczeniu. Ostatnie prace to między innymi podróże z derwiszami podczas realizacji wieloletniego dokumentu o sufizmie oraz eksploracja różnych odmian szamanizmu i zastosowania roślin psychoaktywnych w tradycyjnych kulturach. Dla rozrywki nadal czasem bawi się anonimową fotografią uliczną, ale przede wszystkim ceni pracę z człowiekiem, opowieść o swoim życiu i poznanych znajomych.

Absolwent handlu zagranicznego na Akademii Ekonomicznej. Eksploracje świata zaczął na dobre po studiach i zaprowadzila go ona w ciągu ostatnich kilkunastu lat na karuzelę kontynentów, krajów, kultur. Laureat Grand Prix konkursu foto National Geographic, publikował m in. w Newsweeku, CNN Traveller, National Geographic Traveller i klikudziesięciu innych magazynach. Kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych. Wśród klientów FAO, MTV, UNICEF, ADRA.