Warsztaty tworzenia reportażu z Mateuszem Marczewskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach w ramach Festiwalu reportażu zaprasza skierniewiczan od 19 roku życia na warsztaty tworzenia reportażu, które poprowadzi Mateusz Marczewski, pisarz, autor Niewidzialnych, książki, która znalazła sią w finale konkursu literackiego Fundacji Kultury.
Warsztaty odbędą się w sobotę 10 maja 2014 r. o godz. 10.00 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Mszczonowskiej 43 a.
Zgłoszenia przyjmujemy do 8 maja w Wypożyczalni  MBP oraz telefonicznie lub mejlowo (tel. 46-833-69-69, bibliobus@mbp.skierniewice.pl).

Liczba miejsc ograniczona.

Mateusz Marczewski - prozaik, poeta, eseista.
Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP) oraz Międzynarodowej Federacji Dziennikarskiej (IFJ). Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Zakład Historii Doktryn Politycznych, Prawnych i Filozofii (2000) i Kursu filmu fabularnego w Gdyńskiej Szkole Filmowej (2010). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok 2013.
Autor książki z pogranicza literatury faktu i eseju "Niewidzialni” opowiadającej o krachu kultury rdzennych mieszkańców Australii (Czarne 2008, włoskie tłumaczenie: Bianca et Volta Edizioni, 2010, drugie wydanie: Czarne 2012. Książka znalazła się w grupie 35 książek reprezentujących Polskę na Targach Książki we Frankfurcie w roku 2009).
Eseje i reportaże publikował w "Polityce", "Tygodniku Powszechnym", "Gazecie Wyborczej", "Znaku", "Przeglądzie Powszechnym". Autor książki poetyckiej "Naprawiacz Ptaków" (Stowarzyszenie Pisarzy Polskich 2000), libretta do utworu symfonicznego "Kod. Symfonia ogrodów" (2004), oraz "Miejsce. Symfonia Ogrodów 2" (2006).

Nagrody i wyróżnienia:
1. Finalista konkursu na esej/ reportaż "Polska- Niemcy Instrukcja obsługi“ organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza i Goethe Institut,
2. Zdobywca I miejsca w Konkursie im. Maciej Szumowskiego na esej lub reportaż organizowanym przez Gazetę Wyborczą i telewizję TVN,
3. Nagroda im. Witolda Hulewicza za książkę “Niewidzialni”,
4. Finalista konkursu literackiego Fundacji Kultury 2008 za książkę „Niewidzialni”,
5. Wyróżnienie „Książka jesieni 2008” przyznawanego przez Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu za książkę „Niewidzialni”.