Wydarzenia dla dzieci

Spotkanie z Mariuszem Szczygłem w MBP

7 października o godz. 19.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbędzie się spotkanie z dziennikarzem i pisarzem Mariuszem Szczygłem. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "15:10 do Skierniewic. 2. Festiwal reportażu". Na spotkaniu, które poprowadzi Darek Foks, będzie można kupić książki autora.

Zapraszamy do siedziby MBP przy ul. Mszczonowskiej 4 3 a.

Nad projektem „15:10 do Skierniewic. 2. Festiwal reportażu” dofinansowanym ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego, patronat medialny przyjęli: Dziennik Łódzki, ITS, Głos Skierniewic i Okolicy, Radio RSC, portale internetowe: Skierniewice.naszemiasto.pl i skierniewickie.pl oraz TV Skierniewice.

Mariusz Szczygieł - reporter. Od 1990 r. związany z „Gazetą Wyborczą”. Autor m.in. bestsellerowych książek „Gottland” i „Zrób sobie raj”.  Laureat wielu nagród m.in. Europejskiej Nagrody Literackiej, Nike Czytelników, Nagrody Andrzeja Wojciechowskiego. W latach 1995-2001 prowadził pierwszy w historii polskiej telewizji talk-show „Na każdy temat”. Współzałożyciel Instytutu Reportażu wraz z Pawłem Goźlińskim i Wojciechem Tochmanem.

Darek Foks - poeta i pisarz, laureat Nagrody Poetyckiej  Silesius. Autor m.in. książek poetyckich „Wiersze o fryzjerach”, „Misterny tren”, „Sonet drogi”, „Ustalenia z Maastricht”, „Tablet Taty”.