MALARSTWO MARIANA GROCHOWSKIEGO

26 listopada 2010 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Mariana Grochowskiego. Wystawę zorganizowano w ramach cyklu "Artyści regionu i nie tylko".

Wernisaż wystawy odbędzie się  o godz. 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.
Wystawa czynna od 17 listopada 2010 r. do 15 stycznia 2010 r.

Marian Grochowski, urodzony  w 1951 roku. Mieszka w Skierniewicach. W swoim dorobku artystycznym ma wiele wystaw w kraju oraz we Francji, Izraelu, Białorusi i USA. Jest autorem projektu flagi Skierniewic. Ukończył Wyższą Szkołę Gospodarki Krajowej w Kutnie, Wydział Studiów Europejskich w specjalności: dyplomacja i stosunki międzynarodowe, wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa Unii Europejskiej.    Zorganizował  wiele plenerów malarskich dla dzieci,  studentów,  artystów i amatorów. Jest współzałożycielem Galerii dla Dzieci i Młodzieży "KRESKA" oraz założycielem i prezesem Stowarzyszenia "Liberatis" w Skierniewicach (www.liberatis.pl).