"NA RATUNEK ZIEMI "-Konkurs ekologiczny w Filii numer 5
marca

Miejska Biblioteka Publiczna imienia Władysława Stanisława Reymonta

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Kartą zgłoszeniową do konkursu jest praca plastyczna  nawiązująca do tytułu konkursu., którą należy dostarczyć do 18 kwietnia 2014 roku do Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach mieszczącej się przy alei Niepodległości 4.
Regulamin konkursu i bibliografia dostępne są na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej – www.mbp.pl
Informacje : tel. 46 832 60 59
e-mail: filia_5@mbp.skierniewice.pl

Straaaszna noc w bibliotece
listopada

Zapraszamy na "Straaaszną noc w bibliotece" zorganizowaną w ramach projektu Biblioteka kryminału.

Jeśli lubisz tajemnice i zagadki detektywistyczne i masz 8-12 lat zapraszamy 16 listopada 2013 r. o godz. 16.00 do Filii nr 2 MBP na wspólne ich odkrywanie. Rodziców dzieci chętnych do udziału w zajęciach prosimy o zgłaszanie danych osobowych dzieci do 8 listopada 2013 do Filii nr 2 przy. ul. Reymonta 33.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.mbp.skierniewice.pl oraz na miejscu w bibliotece.
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek
października

Oddział dla Dzieci  MBP zaprasza 23.10.2013 r.  na spotkanie z  Agnieszką Frączek, pisarką, autorka książki  „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”.

Wakacje w Bibliotece
lipca

Oddział dla Dzieci  -  ul. Szarych Szeregów 6 (os. Widok), tel. 46 833 58 60, zajęcia będą odbywały się we wtorki
i czwartki w godz. 12.00  - 14.00.
Filia nr 2 – ul. Reymonta 33 (MCK), tel. 46 832 47 94, zajęcia będą odbywały się we wtorki i czwartki w godz. 10.00 – 12.00
Filia nr 4 – ul. Berlinga 2 (os. Rawka), tel. 46 833 10 23, zajęcia będą odbywały się w godz.12.00 – 14.00
Filia nr 5 -  Aleja Niepodległości 4 (CKU), tel. 46 832 60 59, zajęcia będą  rozpoczynały się  o  godz. 10.00

" Noc z detektywem Kefirkiem "
maja

W ramach projektu "Biblioteka kryminału" 17 maja br.na godz. 17 .oo zapraszamy dzieci w wieku 10-12 lat do Oddziału dla Dzieci MBP. na "Noc w bibliotece".

Ferie zimowe w bibliotece
stycznia

Ferie zimowe w 2014 r. w Miejskiej Biblioteki Publicznejim. Władysława Stanisława Reymontaw Skierniewicach.Zajęcia adresowane są do wszystkich dzieci z naszego miasta.Celem zajęć jest:- popularyzacja literatury dziecięcej wśród najmłodszych czytelników,- rozwijanie zdolności plastycznych,- pobudzanie wyobraźni i kształtowanie gustów czytelniczych,- rozwijanie kreatywności i samodzielnego myślenia.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Terechowicz i Wojciechem Cesarzem
października

W ramach projektu "Biblioteka kryminału" Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Terechowicz i Wojciechem Cesarzem – autorami książek dla dzieci.Spotkanie odbędzie się 29 października 2013 roku o godzinie 10.00 w siedzibie biblioteki przy ulicy Aleja Niepodległości 4 .

Konkurs muzyczny „ Piosenki Pana K.”
lipca

Filia nr 2 MBP przy ul. Reymonta 33 zaprasza do wzięcia udziału w konkursie muzycznym„Piosenki Pana K.”poświęconym życiu i twórczości Jonasza Kofty.  Wystarczy do 11 października 2013 r. zgłosić w Filii nr 2 swoje  dane osobowe. Regulamin konkursu,a także bibliografia dostępne są na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej –www.mbp.skierniewice.plInformacje: e_mail: filia_2@mbp.skierniewice.pl   tel. 46 832 47 94

Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą
maja
W ramach projektu "Biblioteka kryminału" Filia nr 4 i 5 MBP w Skierniewicach zaprasza na spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą - rysownikiem i autorem książek dla dzieci. Spotkanie odbędzie się 21 maja 2013r., godz.10.00, al. Niepodległości 4 i godz.12.00, ul.Berlinga 2( Rawka)
Kolorowe łamigłówki
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w ramach projektu " Biblioteka kryminału " ogłasza konkurs plastyczny  "Kolorowe Łamigłówki". Uczestnikami konkursu mogą być wszyscy uczniowie skierniewickich szkół podstawowych. Formą prac wykonanych przez uczniów ma być ilustracja do powieści, opowiadania lub filmu o tematyce detektywistycznej. Termin nadsyłania prac do 24 maja 2013 r.

Bourgeau Vincent, Ramadier Cedric
Zaśnij ze mną
Paczuska Anna
Warszawa. Moja stolica