Spotkanie autorskie z Joanną Olech
października

Filia nr 4 i 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszają na spotkanie autorskie z Joanną Olech pt. „Gdzie diabeł mówi do usług” -  autorką książek dla dzieci i młodzieży, ilustratorką i publicystką.
Spotkanie odbędzie się 6 października 2014 r. o godzinie 10 w siedzibie Filii nr 5 przy al. Niepodległości 4 i o godz. 12.00 w siedzibie Filii nr 4 przy ul. Berlinga 2

Akademia Jedi
września

Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na warsztaty sztuk walki mieczem świetlnym „Akademia Jedi” prowadzone przez Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen „Utapau”. Spotkanie odbędzie się 18 września 2014 r. o godz. 10.00 w siedzibie Filii nr 5 przy al. Niepodległości 4.

Patronat nad projektem „Fantastyczna jesień”, dofinansowanym ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa łódzkiego, objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Patronat medialny przyjęli: Dziennik Łódzki, ITS, Głos Skierniewic i Okolicy, Radio RSC, portale internetowe:  skierniewice.naszemiasto.pl i skierniewickie.pl oraz TV Skierniewice.

Skontrum w Filii nr 5
lipca

Od 14 lipca do 1 sierpnia 2014 r. wypożyczalnia w Filii nr 5 MBP mieszcząca się przy ul.al. Niepodległości 4 będzie nieczynna z powodu skontrum księgozbioru.

Za utrudnienia przepraszamy. Zapraszamy do pozostałych placówek Biblioteki na terenie miasta.

"Grymasy Królewny Kasi"spektakl Teatru Maska z Krakowa
kwietnia

23 kwietnia 2014 r. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Oddziale Dla Dzieci i Filii nr 2 MBP, odbędzie się spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa zatytułowany „Grymasy Królewny Kasi”.

„Biblioteka młodego czytelnika” w kwietniu
kwietnia

Oddział dla Dzieci i Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach w ramach projektu „Akademia Rodzica” zapraszają na spotkania dla dzieci i rodziców:

25.04.2014 r., godz. 17.00 (piątek) w Oddziale dla dzieci odbędą się zajęcia dla rodziców „Mnemotechniki w nauczaniu dzieci i młodzieży” - techniki szybkiego i łatwego zapamiętywania. Zajęcia prowadzi terapeuta Barbara Adwentowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach.

26.04.2014 r., godz. 11.00 (sobota) w Filii nr 2 odbędą się zajęcia „Wiosna Muminków”:
„Muminki i spółka” – prezentacja multimedialna o Tove Jansson i mieszkańcach Doliny Muminków,
głośne czytanie wybranych opowiadań, zajęcia plastyczne polegające na wykonaniu podobizn Muminków, kapelusza Włóczykija i torebki Mamy Muminka.

Uwaga: liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy.

28.04.2014 r., godz. 17.00 (poniedziałek) w Oddziale dla dzieci odbędą się zajęcia dla rodziców „Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania prof. Cieszyńskiej” - skuteczny sposób nabywania umiejętności czytania ze zrozumieniem. Zajęcia prowadzi terapeuta Małgorzata Puchalska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach.

Oddział dla Dzieci MBP, ul. Szarych Szeregów 6, tel. 46 833 58 60, oddzial@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 2 MBP, ul. Reymonta 33, tel. 46 832 47 94, filia_2@mbp.skierniewice.pl

"AKADEMIA RODZICA"-„Biblioteka młodego czytelnika”
września

Zapraszamy młodych czytelników do udziału w zajęciach literacko-plastycznych „Biblioteka młodego czytelnika” w ramach miejskiego projektu „Akademia Rodzica”. Warunkiem korzystania z „Biblioteki młodego czytelnika” jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej MBP w Skierniewicach. W zajęciach mogą brać udział: dzieci od 3 do 4 roku życia (pod opieką rodziców lub opiekunów), dzieci w wieku 5-10 lat. Rodziców, którzy są zainteresowani projektem „Biblioteka młodego czytelnika” prosimy o zgłaszanie uczestnictwa dziecka do godziny 18 w piątek poprzedzający zajęcia we właściwej placówce (Oddział dla Dzieci lub Filia nr 2).

MIMOZAMI JESIEŃ SIĘ ZACZYNA-Konkurs muzyczny w Filii nr 2
sierpnia

Skontrum w Filii numer 4
czerwca

Od 16 czerwca do 4 lipca 2014 r. wypożyczalnia w Filii nr 4 MBP mieszcząca się przy ul. Berlinga 2 będzie nieczynna z powodu skontrum księgozbioru.

„Biblioteka młodego czytelnika”

Spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim
marca

Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim– autorem książek dla dzieci.
Spotkanie odbędzie się 24 marca 2014 roku o godzinie 10.00 w siedzibie biblioteki aleja Niepodległości 4 .

Bourgeau Vincent, Ramadier Cedric
Zaśnij ze mną
Paczuska Anna
Warszawa. Moja stolica