Lekcje biblioteczne - wybór 2016/2017
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta zaprasza do udziału w organizowanych w jej placówkach lekcjach bibliotecznych.

Celem zajęć jest zapoznanie uczestników z biblioteką, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, utrwalenie nawyków kontaktu z książką oraz zapoznanie z warsztatem informacyjno-bibliograficznym.

Prosimy o wcześniejsze umówienie zajęć.

UWAGA !
grudnia

24 grudnia (sobota) wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej będą nieczynne.

Spotkanie autorskie z ilustratorką książek dla dzieci - Iwoną Cała w Filii nr 5
listopada

Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z ilustratorką książek dla dzieci - Iwoną Cała.
Spotkanie odbędzie się 28 listopada o godz. 10.00 w siedzibie Filii nr 5 w Skierniewicach, Aleja Niepodległości 4.

KONKURS MUZYCZNY ,,KOROWÓD" W FILII NR 2
października

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SKIERNIEWICACH  FILIA NR 2 OGŁASZA 13. EDYCJĘ  KONKURSU MUZYCZNA JESIEŃ ,, KOROWÓD ". KONKURS POŚWIĘCONY ŻYCIU  I  TWÓRCZOŚCI MARKA GRECHUTY

Organizator konkursu :
         Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach,
         ul. Reymonta 33,
         tel. 46 832 47 94; e-mail: filia_2@mbp.skierniewice.pl

UWAGA !!!
sierpnia

Miejska Biblioteka Publiczna przypomina: Filia nr 4 będzie nieczynna od 1 do 31 sierpnia z powodu przeprowadzki.

We wrześniu zapraszamy do lokalu przy ul. Bohaterów Westerplatte 60.

FERIE ZIMOWE 2017
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza w czasie ferii zimowych na zajęcia adresowane do wszystkich dzieci z naszego miasta. Zapraszamy na spotkania z literaturą, warsztaty plastyczne, zgaduj-zgadule, gry i zabawy do Oddziału dla Dzieci przy ul. Szarych Szeregów,  Filii nr 2 przy ul. Reymonta 33, Filii nr 4 przy ul. Bohaterów Westerplatte 60 i do Filii nr 5 przy al. Niepodległości 4.

„Świąteczne inspiracje” - konkurs w Filii nr 5 MBP
grudnia

Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach
ogłasza konkurs „Świąteczne inspiracje” na najładniejszy stroik  lub ozdobę choinkową.

Noc w Bibliotece z Koziołkiem Matołkiem w Oddziale dla Dzieci MBP
października

- Masz 7-10 lat? Zapraszamy 21 października 2016 r. o godz. 17.00 do Oddziału dla Dzieci MBP przy ul. Szarych Szeregów 6 do wspólnej zabawy .
- Noc w bibliotece zorganizowana w ramach bloku "Czytam, podróżuję, piszę".

- Rodziców dzieci chętnych do udziału w zajęciach prosimy o zgłaszanie danych osobowych  uczestników do 20 października.
Oddział dla Dzieci, ul. Szarych Szeregów 6

Więcej na www.mbp.skierniewice.pl

Liczba miejsc ograniczona!

Filia nr 4 już czynna!
września

Zapraszamy do nowej siedziby Filii nr 4 (Rawka): ul. Bohaterów Westerplatte 60

WAKACJE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SKIERNIEWICACH
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na zajęcia w czasie wakacji do placówek:

Oddział dla Dzieci, ul. Szarych Szeregów 6, tel. 46 833 58 60, e-mail: oddzial@mbp.skierniewice.pl

Filia nr 2, ul. Reymonta 33, tel. 46 832 47 94, e-mail: filia_2@mbp.skierniewice.pl

Filia nr 4, ul. Berlinga 2, tel. 46 833 10 23, e-mail: filia_4@mbp.skierniewice.pl

Filia nr 5, al. Niepodległości 4, tel. 46 832 60 59, e-mail: filia_5@mbp.skierniewice.pl

Barbara Gawryluk
Pies na medal. Junior - opiekun osób starszych
Roald Dahl
Przeogromny krokodyl i inne zwierzęta
Walliams David
Gang Godziny Duchów
Chapman Jane
Trzymaj mnie mocno
Misha Maynerick Blaise
Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?