Miło jest nam poinformować, że Biblioteka przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018”. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „LARIX” im. Henryka Ruszczyca z siedzibą w Warszawie i jest  dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu, który będzie realizowany do końca 2020 r.,  Biblioteka otrzymała nieodpłatnie dwa urządzenia służące do odtwarzania cyfrowych książek mówionych - Czytak, celem udostępnienia ich osobom z dysfunkcją wzroku oraz osobom niepełnosprawnym, które nie mogą czytać normalnego druku. Wraz ze specjalnym sprzętem odtwarzającym Biblioteka otrzymała dostęp do ok. 2000 tytułów cyfrowych książek.

We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany dla osób z wadą wzroku.