FERIE W BIBLIOTECE

W czasie ferii zimowych MBP zorganizowała dla dzieci zajęcia plastyczne i literackie, pogadanki, gry i zabawy. Uczestnicy zajęć wprowadzeni zostali w magiczny świat karnawału weneckiego, czytano bajki, układano i rozwiązywano rebusy, krzyżówki, zagadki, łamigłówki. Zajęcia prowadzone przez Annę Pokorę, artystę plastyka, wprowadziły uczestników w rodzime skierniewickie klimaty.

W czasie ferii w Oddziale dla Dzieci MBP dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których malowały, rysowały, wydzierały. Dzieci układały i rozwiązywały rebusy, krzyżówki, zagadki, łamigłówki. Nie zabrakło również zajęć z książką.

W Filii nr 2 MBP zajęcia przebiegały ph. „Karnawał wenecki”. W zajęciach uczestniczyły dzieci z zimowisk organizowanych przez skierniewickie szkoły (Szkołę Podstawową nr 5 oraz  Szkołę Podstawową nr 9  z Zespołu Szkół Integracyjnych. Zadaniem dzieci było wykonanie karnawałowej maski weneckiej. Pracę nad maskami poprzedzała prezentacja multimedialna: „Witajcie w Wenecji’’, aby przybliżyć uczestnikom Wenecję oraz historię karnawału weneckiego. Po prezentacji dzieci rozwiązywały krzyżówkę tematycznie związaną z prezentacją. Uczniowie mogli się również zapoznać z twórczością urodzonego w Wenecji Carlo Gozzi  podczas głośnego czytania baśni : „ Ptak Zielonopióry”. W czasie ferii Filia nr 2 gościła także Annę Pokorę, artystę plastyka, która wraz z dziećmi malowała na koszulkach skierniewickie klimaty. Ponadto biblioteka była współorganizatorem balu maskowego kończącego zimowisko.

W Filii nr 4 MBP w czasie ferii przeprowadzono zajęcia plastyczne i literackie oraz gry i zabawy dla dzieci. Czytano baśnie Hansa Christiana Andersena, na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały karty z życzeniami dla babci i dziadka, wycinały, kleiły, rysowały i dobrze się bawiły.

W Filii nr 5 MBP zajęcia przebiegały ph. „Moje niezapomniane ferie”. dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych, pogadankach, grach i zabawach. . Bibliotekę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 5 oraz  ze świetlicy  Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Skierniewicach.