Uwaga!
kwietnia

15 kwietnia (Wielka Sobota) 2017 r. wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach będą nieczynne.

Konkurs internetowy
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do udziału w konkursie internetowym związanym z projektem „Galaktyka wiedzy” (dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Konkurs dotyczy twórczości i osoby Stanisława Lema.

Jak nazywa się bohater cyklu "Dzienniki gwiazdowe".

Odpowiedź na pytanie prosimy przesłać na adres konkursy@mbp.skierniewice.pl

Prosimy o podanie imienia i nazwiska jak również numeru telefonu.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Spotkanie z Gabrielą Henrykowską w MBP w Skierniewicach
marca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z cyklu "Biblioteka wiedzy". Tym razem z dr n. med. Gabrielą Henrykowską zatytułowane "Dlaczego siedzący tryb życia jest zły?"

Zapraszamy 28 marca 2017 r. o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie z Mirosławem Klembą w MBP w Skierniewicach
marca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Mirosławem Klembą zatytułowane "Na tropach lokalnej historii".

Zapraszamy 14 marca  2017 r. o godz. 18.00 na Mszczonowską 43 a.

"Rawka historycznie" - otwarcie wystawy w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
marca

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na otwarcie wystawy "Rawka historycznie", na którą składają się fotografie Rawki wykonane do 1990 r.

Zapraszamy 6 marca do Filii nr 4 MBP (ul. Bohaterów Westerplatte 60) o godz. 18.00.

Książka Anety Kapelusz "Tajemnice bramy Bombla i inne opowieści"
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach z radością informuje, iż jest wydawcą książki Anety Kapelusz "Tajemnice bramy Bombla i inne opowieści".

Książkę można kupić (20 zł) w siedzibie biblioteki przy ul. Mszczonowksiej 43 a (również w pozostałych placówkach biblioteki), Izbie Historii Skierniewic i Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości. Polecamy!

Spotkanie z dr. Rafałem Kępą w MBP w Skierniewicach
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na wykład dr. Rafała Kępy "Jak starożytni wyobrażali sobie wszechświat".

Zapraszamy 4 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Wykład inauguruje projekt biblioteki "Galaktyka wiedzy", będący cyklem imprez promujących literaturę z zakresu astronomii i nauk pokrewnych. Działania zostały dofinansowane ze środkow Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wieczór poezji w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
marca

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na wieczór z poezją Anny Kamieńskiej "Jak to jest być człowiekiem". Utwory poetki w interpretacji Włodzimierza Galickiego.

Zapraszamy 22 marca o godz. 18.00 do Filii nr 4 przy ul. Bohaterów Westerpaltte 60.

Spotkanie z Moniką Sawicką w Filii nr 1 MBP w Skierniewicach
marca

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Moniką Sawicką, autorką książek "Kruchość porcelany", "Kolejnośc uczuć", "Dobrze, że jesteś", "Za rok o tej porze" i innych.

Zapraszamy 7 marca 2017 r.  o godz. 17.00 do Filii nr 1 przy ul. Szarych Szeregów 6.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla MBP w Skierniewicach
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Skierniewicach otrzymała w
2017 r. dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości
9 300 zł  (łączna wartość 15 650 zł) na zadanie „Galaktyka wiedzy”, realizując w ten sposób ministerialny program „Partnerstwo dla książki”. Warto dodać, że nasz projekt dostał bardzo wysoką punktację – znaleźliśmy się na drugim miejscu wśród 139 przyjętych projektów i 240 złożonych.
Strategiczne cele programu to zarówno poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formatach, jak i wzmocnienie kulturotwórczej roli księgarń i bibliotek.
Dofinansowywany projekt „Galaktyka wiedzy” to cykl imprez promujących literaturę z zakresu astronomii i nauk pokrewnych. Projekt zakłada aktywny udział młodzieży w warsztatach edukacyjnych, spotkaniach autorskich, konkursach, pokazach multimedialnych, wystawach i innych. Chcemy popularyzować czytelnictwo w różnych formatach i pobudzać aspiracje młodzieży w zrozumieniu nauki.

Maja Lunde
Błękit