Spotkanie z Elżbietą Jodko-Kulą w Filii nr 1 MBP w Skierniewicach

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Elżbietą Jodko-Kulą, autorką m.in. "Marii Piłsudskiej. Zapomnianej żony".

Zapraszamy 21 marca 2019 r. o godz. 18 do Filii nr 1 MBP przy ul. Szarych Szeregów 6.

Elżbieta Jodko-Kula – jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół.
Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży oraz teksty dramaturgiczne
wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk „Perły szczęścia nie dają" została adaptowana i zaprezentowana widzom teatru telewizji. Sztuka „Zapis" została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu.W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych „Zdrady i powroty", a w 2018 r. dwie książki biograficzne: „Maria Piłsudska. Zapomniana żona” oraz „Ostatnia miłość marszałka. Eugenia Lewicka”.