Wieczór muzyczny Kuby Michalskiego w MBP Skierniewicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na wieczór muzyczny z Kubą Michalskim. Zapraszamy 4 grudnia 2018 r. o godz. 18 w siedzibie biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Koncert będzie połączeniem piosenek naszego barda Jacka Kaczmarskiego o tematyce historycznej („Somosierra”, „Krajobraz po uczcie”, „Rozbite oddziały”, „Ballada wrześniowa”, „Mury”) i kompozycji Kuby Michalskiego do wierszy wielkich polskich poetów (m.in. Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Adama  Asnyka i Zbigniewa Herberta). Całość jest poetycko-muzyczną opowieścią o historii Polski od potężnego królestwa Jagiellonów, przez czas rozbiorów, odzyskanie niepodległości w roku 1918, wojnę, aż do czasów prawie współczesnych. Frazy tej opowieści napisali najwybitniejsi polscy twórcy, a piosenki opatrzone są krótkim komentarzem historycznym.

Kuba Michalski komponuje muzykę do wierszy znanych  poetów i  do tekstów własnych. Występuje również z interpretacjami piosenek Leonarda Cohena i Jacka Kaczmarskiego.
Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” oraz pięć albumów solowych. Był wielokrotnie nagradzany, m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena
w Krakowie.
Wielu piosenek Kuby Michalskiego można posłuchać na YouTube.