Spotkanie z Dorotą Majewską w MBP w Skierniewicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Dorotą Majewską, promujące książkę "Zośka" Moja wielka miłość. Wspomnienia Hali Glińskiej

Zapraszamy 11 października o godz.18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a

Dorota Majewska – pisarka związana z Warszawą. Autorka książek: „Cztery pory (u) roku” i „Nie nazywaj mnie Pamelą”. Pisze o kobietach. W jej twórczości, szczególnie poetyckiej, dużą rolę odegrała osobowość Wojciecha Siemiona, udział w spotkaniach literackich w posiadłości aktora w Petrykozach.  „»Zośka«. Moja wielka miłość” to pierwsza powieść biograficzna pisarki, dla której inspiracją była przyjaźń i częsta obecność w domu Hali Sapalskiej z domu Glińskiej, jej opowieść o miłości utraconej przez wojnę.

Aleksandra Prykowska-Malec – aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Występowała gościnnie w Teatrze Narodowym. Na stałe współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Gra w Teatrze Telewizji, filmach fabularnych oraz serialach. W filmie „Oni szli szarymi szeregami” zagrała postać Basi Sapińskiej sympatii Alka Dawidowskiego. Otrzymała Dyplom Honorowy Rektora Akademii Teatralnej Andrzeja Strzeleckiego za szczególnie wartościową rozprawę magisterską zatytułowaną „Fenomen aktorstwa Ireny Eichlerówny”.