Spotkanie z Dorotą Majewską w MBP w Skierniewicach
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Dorotą Majewską, promujące książkę "Zośka" Moja wielka miłość. Wspomnienia Hali Glińskiej

Zapraszamy 11 października o godz.18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a

Dorota Majewska – pisarka związana z Warszawą. Autorka książek: „Cztery pory (u) roku” i „Nie nazywaj mnie Pamelą”. Pisze o kobietach. W jej twórczości, szczególnie poetyckiej, dużą rolę odegrała osobowość Wojciecha Siemiona, udział w spotkaniach literackich w posiadłości aktora w Petrykozach.  „»Zośka«. Moja wielka miłość” to pierwsza powieść biograficzna pisarki, dla której inspiracją była przyjaźń i częsta obecność w domu Hali Sapalskiej z domu Glińskiej, jej opowieść o miłości utraconej przez wojnę.

Aleksandra Prykowska-Malec – aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Występowała gościnnie w Teatrze Narodowym. Na stałe współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Gra w Teatrze Telewizji, filmach fabularnych oraz serialach. W filmie „Oni szli szarymi szeregami” zagrała postać Basi Sapińskiej sympatii Alka Dawidowskiego. Otrzymała Dyplom Honorowy Rektora Akademii Teatralnej Andrzeja Strzeleckiego za szczególnie wartościową rozprawę magisterską zatytułowaną „Fenomen aktorstwa Ireny Eichlerówny”.

Joanna Kuciel-Frydryszak
Służące do wszystkiego