Spotkanie z Manulą Kalicką w Filii nr 1 MBP w Skierniewicach

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z pisarką Manulą Kalicką.

Zapraszamy 12 marca o godz. 18 do Filii nr 1 MBP przy ul. Szarych Szeregów 6.

Na spotkaniu będzie można kupić książki autorki.

Manula Kalicka - skończyła polonistykę i dziennikarstwo.  Imała się różnych zajęć, zawsze z sukcesem, była między innymi bibliotekarką i prowadziła małą księgarnię. Teraz jest agentką literacką. Jej hobby to pisanie. Najchętniej zajmowałaby się tylko tym, bo to najprzyjemniejsza forma ucieczki od otaczającego świata. Zadebiutowała w 2002 r. powieścią „Tata, one i ja” w konkursie literackim zorganizowanym przez Klub Świata Książki i magazyn „Elle”, w którym zdobyła drugą nagrodę. Kolejne książki „Szczęście za progiem” i „Wirtualne zauroczenie” znalazły się na listach bestsellerów.
Jako dziennikarka zadebiutowała na łamach tygodnika „Polityka”. Napisała dziewięć cieszących się powodzeniem powieści. Najbliższe jej sercu są ostatnie: „Dziewczyna z kabaretu” i „Koniec i początek” osadzone w realiach II wojny światowej i połączone osobą bohaterki - Irenki Góreckiej. Książki Manuli Kalickiej są tłumaczone na angielski i wietnamski.
Mieszka pod Warszawą w uroczym domku z rodziną, kotami i psami.