MBP | Skierniewice | Aktualnosci | Spotkanie Z Błażejem Torańskim W MBP W Skierniewicach
Spotkanie z Błażejem Torańskim w MBP w Skierniewicach
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z dziennikarzem Błażejem Torańskim "Zakłamany świat cenzury na przykładzie PRL-u".

Zapraszamy 16 stycznia 2018 r. o godz. 18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Błażej Torański - Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego (1984), gdzie był działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Pracował w czasopismach: „Dziennik Łódzki”, ”Wprost”, „Prawo i Życie”, „Rzeczpospolita”. Aktualnie publikuje w „Forum Dziennikarzy” oraz na portalu sdp.pl. Specjalizuje się w wywiadach prasowych. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Autor książki "Knebel. Cenzura w PRL-u"  i współautor "Fabrykantów. Burzliwych dziejów rodów łódzkich przemysłowców". Za publikacje na łamach „Do Rzeczy” i „Odry” otrzymał Nagrodę im. Janusza Kurtyki przyznaną przez SDP.

Maja Lunde
Błękit