Spotkanie z Jakubem Małeckim w Filii nr 1 MBP w Skierniewicach
listopada

Filia nr 1 MBP w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z autorem m.in. "Dygotu" i "Rdzy" Jakubem Małeckim.

Zapraszamy 22 listopada 2017 r. do Filii nr 1 MBP (ul. Szarych Szeregów 6) o godz. 17.30

Jakub Małecki (ur. 1982 w Kole) – pisarz, autor dziewięciu książek, m.in. bestsellerowego "Dygotu" oraz "Śladów", nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE.
Laureat Złotego Wyróżnienia Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, nagrody Śląkfa oraz nagrody Książka Miesiąca „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”, nominowany również do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, nagrody im. Stanisława Barańczaka, oraz dwukrotnie do Nagrody im. Janusza A. Zajdla.
Publikował w „Przekroju“, „Newsweeku”, „Polityce”, „Angorze”, „Miesięczniku ZNAK”, „Nowej Fantastyce” i „Tygodniku Powszechnym”. W roku 2017 został laureatem stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Niedawno ukazała się jego nowa powieść pod tytułem "Rdza".

Robert Trivers
Dzikie życie. Przygody biologa ewolucyjnego