Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić poniższy formularz:
Spotkanie z Mirosławem Klembą w MBP w Skierniewicach
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Mirosławem Klembą promujące jego książkę "Wyklęci i utrwalacze".

Zapraszamy 12 września o godz. 18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowksiej 43 a

Mirosław Klemba (ur.1977) z wykształcenia historyk i nauczyciel tego przedmiotu.  Od 2014 roku dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marcina Wasilewskiego w Głuchowie. Pasjonat  i badacz historii lokalnej. Z tą dziedziną związane są jego książki "Czas próby. Mieszkańcy Ziemi Głuchowskiej podczas okupacji niemieckiej 1939-1945"  i "Czerwone piętno" oraz liczne artykuły prasowe.

„Wyklęci i utrwalacze” to publikacja, w której opisane są zjawiska i procesy zachodzące  w Polsce w pierwszych latach po zakończeniu II wojny światowej z perspektywy społeczności zamieszkujących wybrane rejony województwa łódzkiego. Akcja książki rozgrywa się m.in.  w Skierniewicach, Głuchowie, Wysokienicach, Rogowie, osiedlu Kaczka pod Tomaszowem Mazowieckim, Łodzi, Lubochni, Koluszkach, Białej Rawskiej, okolicach Bełchatowa. Oprócz wielu ciekawych, odkrytych przez autora faktów historycznych, odnaleźć tu można opisy przyrody, przeżyć bohaterów, a nawet wątek romantyczny.

Ken Follett
Człowiek z Sankt Petersburga