Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
<< POWRÓT
Wernisaż prac Marzeny Rafińskiej w MBP w Skierniewicach
5
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na wernisaż prac Marzeny Rafińskiej "Pangram albo opuszki liter".

Zapraszamy 5 września 2017 r. o godz. 18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Marzena Rafińska - absolwentka studiów podyplomowych (projektowanie graficzne na Wydziale Grafiki                                
i Malarstwa ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, 2015). Brała udział w wystawach fotograficznych w Skierniewicach (2009-13) : w MBP, Parowozowni, Izbie Historii Skierniewic oraz w Muzeum Narodowym we Wrocławiu (2015). Prace graficzne i plakaty prezentowała na wystawach zbiorowych w BWA w Skierniewicach (2015, 2016), MCK (2015) oraz w Krakowie („8 dni”, „Nie lubię Poniedziałków”, 2016). Z wykształcenia jest pedagogiem (WSP w Krakowie, 1991), logopedą (UW, 1996), muzealnikiem (UW, 2014).

Pangram (gr. pan gramma – każda litera) – krótkie zdanie zawierające wszystkie litery danego języka. Może stanowić zabawę słowną, często jest jednak również wykorzystywane do sprawdzania poprawności danych tekstowych, poprawności wyświetlania lub drukowania znaków itp. Szczególnie dopracowane pangramy zawierają każdą literę tylko w jednym wystąpieniu.

Robert Trivers
Dzikie życie. Przygody biologa ewolucyjnego
Sana Krasikov
Patrioci
Wojciech Chmielarz
Cienie
Remigiusz Mróz
Nieodnaleziona
Gabriela Gargaś
Minione chwile