Wystawa "Widok na Widok"

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na wystawę fotografii Zbigniewa Stankiewicza "Widok na Widok".

Otwarcie wystawy odbędzie się 11 maja 2017 r. o godz. 11.00 w Filii nr 1 MBP przy ul. Szarych Szeregów 6.

Wystawę będzie można oglądać do połowy lipca 2017 r.

Zbigniew Stankiewicz uprawia fotografię portretową, reportażową, krajobrazową. Jego prace zdobyły wyróżnienia w konkursach wojewódzkich i krajowych. W latach 70. był współpracownikiem Wiadomości Skierniewickich a w 90. Gazety Wyborczej. Był pierwszym etatowym fotoreporterem Głosu Skierniewic oraz wieloletnim korespondentem regionalnym miesięcznika Strażak. Przez kilka lat pracował jako instruktor fotografii w Miejskim Ośrodku Kultury w Skierniewicach. Na swoich fotografiach utrwalił twarze wielu znanych osób: m in. Tony’ego Halika, Hanki Bielickiej, Jerzego Waldorffa. Jego zdjęcia, dokumentujące życie naszego miasta (np. przejazd i postój pociągu TGV w czerwcu 1995 r.) są dzisiaj wykorzystywane jako archiwalne.