Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla MBP w Skierniewicach

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Skierniewicach otrzymała w
2017 r. dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości
9 300 zł  (łączna wartość 15 650 zł) na zadanie „Galaktyka wiedzy”, realizując w ten sposób ministerialny program „Partnerstwo dla książki”. Warto dodać, że nasz projekt dostał bardzo wysoką punktację – znaleźliśmy się na drugim miejscu wśród 139 przyjętych projektów i 240 złożonych.
Strategiczne cele programu to zarówno poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formatach, jak i wzmocnienie kulturotwórczej roli księgarń i bibliotek.
Dofinansowywany projekt „Galaktyka wiedzy” to cykl imprez promujących literaturę z zakresu astronomii i nauk pokrewnych. Projekt zakłada aktywny udział młodzieży w warsztatach edukacyjnych, spotkaniach autorskich, konkursach, pokazach multimedialnych, wystawach i innych. Chcemy popularyzować czytelnictwo w różnych formatach i pobudzać aspiracje młodzieży w zrozumieniu nauki.