Spotkanie z Wiesławem Żółtkowskim w MBP w Skierniewicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z publicystą gospodarczym Wiesławem Żółtkowskim. Temat spotkania to: Los zakładów przemysłowych w transformacji ustrojowej. Spotkanie poprowadzi dr Przemysław Potocki. Zapraszamy 8 listopada o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Wiesław Żółtkowski - ma wieloletnie doświadczenie na kierowniczych stanowiskach w bankach. Współpraca z przedsiębiorstwami pozwoliła mu dobrze poznać realia gospodarki. Jest ekspertem i publicystą gospodarczym, autorem i współautorem artykułów oraz książek o bankowości i gospodarce czy ryzyku bankowym, m.in.: Sześć problemów w finansach, „Dziennik Gazeta Prawna” 2015, Zarządzanie ryzykiem bankowym w praktyce (2007), Bank lokalny (2011), Jak powstawały i upadały zakłady przemysłowe w Polsce (1946-2012) (2013), Od uprzemysłowienia w PRL do deindustrializacji kraju. Losy zakładów przemysłowych po 1945 r. (2015).