Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić poniższy formularz:
Wieczór poezji w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
marca

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na wieczór z poezją Anny Kamieńskiej "Jak to jest być człowiekiem". Utwory poetki w interpretacji Włodzimierza Galickiego.

Zapraszamy 22 marca o godz. 18.00 do Filii nr 4 przy ul. Bohaterów Westerpaltte 60.

Spotkanie z Moniką Sawicką w Filii nr 1 MBP w Skierniewicach
marca

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Moniką Sawicką, autorką książek "Kruchość porcelany", "Kolejnośc uczuć", "Dobrze, że jesteś", "Za rok o tej porze" i innych.

Zapraszamy 7 marca 2017 r.  o godz. 17.00 do Filii nr 1 przy ul. Szarych Szeregów 6.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla MBP w Skierniewicach
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Skierniewicach otrzymała w
2017 r. dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości
9 300 zł  (łączna wartość 15 650 zł) na zadanie „Galaktyka wiedzy”, realizując w ten sposób ministerialny program „Partnerstwo dla książki”. Warto dodać, że nasz projekt dostał bardzo wysoką punktację – znaleźliśmy się na drugim miejscu wśród 139 przyjętych projektów i 240 złożonych.
Strategiczne cele programu to zarówno poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formatach, jak i wzmocnienie kulturotwórczej roli księgarń i bibliotek.
Dofinansowywany projekt „Galaktyka wiedzy” to cykl imprez promujących literaturę z zakresu astronomii i nauk pokrewnych. Projekt zakłada aktywny udział młodzieży w warsztatach edukacyjnych, spotkaniach autorskich, konkursach, pokazach multimedialnych, wystawach i innych. Chcemy popularyzować czytelnictwo w różnych formatach i pobudzać aspiracje młodzieży w zrozumieniu nauki.

Spotkanie z Magdaleną Makarowską w MBP w Skierniewicach
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na kolejny wykład z cyklu "Biblioteka wiedzy". Zapraszamy na spotkanie z dietetyczką Magdaleną Makarowską, która będzie promować swoją najnowszą książkę "Dieta uzdrawiająca organizm".

Zapraszamy 7 lutego 2017 r. o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie z Katarzyną Roman-Rawską w MBP w Skierniewicach
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach i Dyskusyjny Klub Filmowy „Eroica” zapraszają na wykład Katarzyny Roman-Rawskiej Społeczeństwo rosyjskie w filmie i tekście. Prelegentka jest wykładowczynią w Instytucie Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego, a wykład otworzy”10. Sputnik nad Polską. Festiwal filmów rosyjskich”. Zapraszamy 23 stycznia o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie z Mirosławem Klembą w MBP w Skierniewicach
marca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Mirosławem Klembą zatytułowane "Na tropach lokalnej historii".

Zapraszamy 14 marca  2017 r. o godz. 18.00 na Mszczonowską 43 a.

"Rawka historycznie" - otwarcie wystawy w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
marca

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na otwarcie wystawy "Rawka historycznie", na którą składają się fotografie Rawki wykonane do 1990 r.

Zapraszamy 6 marca do Filii nr 4 MBP (ul. Bohaterów Westerplatte 60) o godz. 18.00.

Wernisaż wystawy Zbyszka Gradowskiego w MBP w Skierniewicach
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na wernisaż wystawy Zbyszka Gradowskiego "My, skierniewiczanie".

Zapraszamy 24 lugego o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie z Małgorzatą Cimek-Gutowską w MBP w Skierniewicach
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie autorskie z Małgorzatą Cimek-Gutowską autorką powieści "Ja, twój lęk" i "Dom Dory".

Zapraszamy 31 stycznia o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Ferie w bibliotece
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia organizowane przez placówki dziecięce. Szczegóły niżej.

Ken Follett
Człowiek z Sankt Petersburga