Spotkanie z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami w MBP w Skierniewicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na otwarcie wystawy „Zanskar – szlakiem himalajskich karawan” autorstwa Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów.
Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie spotkanie z autorami zdjęć.

Zapraszamy 3 października o godz. 18.00  do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie

Podróżnicy, przewodnicy wypraw poznawczych i trekkingowych, autorzy wystaw fotograficznych i książek o Himalajach, prekursorzy profesjonalnych pokazów slajdów podróżniczych w Polsce. Pasja podróżowania stała się ich sposobem na życie.
W 1988 po raz pierwszy wyruszyli w Himalaje indyjskie i nepalskie.
Zbierając materiały do pokazów slajdów i przygotowując nowe trasy trekkingowe odbyli ponad 40 prywatnych wypraw w różne rejony Himalajów. Następnie przyszedł czas na Syberię, rosyjski Daleki Wschód, Mongolię, Azję Środkową, Bliski Wschód, Iran, Pakistan, Tybet, Turcję, Gruzję a także Wenezuelę i Tanzanię. Lubią wracać w te same miejsca a szczególnie chętnie wracają w indyjskie Himalaje. Wydali przewodnik trekkingowy "Himalaje indyjskie" oraz album "Himalaje - szlakiem karawan i pielgrzymów". Od 1994 prowadzą Agencję Podróżniczą Terra Incognita, pilotują wyprawy trekkingowe, zorganizowali ponad 120 autorskich wypraw trekkingowych w Himalaje i inne góry świata dla niewielkich grup (Indie, Nepal, Tybet, Pakistan, Syberia, Mongolia, Tanzania, Gruzja), z których ponad 80 poprowadzili osobiście jako przewodnicy trekkingowi, prezentują pokazy slajdy ze swoich podróży i organizują Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA.